This website contains age-restricted materials including nudity and explicit depictions of sexual activity.
By entering, you affirm that you are at least 18 years of age or the age of majority in the jurisdiction you are accessing the website from and you consent to viewing sexually explicit content.
4 x 3 containing 30 eggs = 360 x 6 layers per pallet = 2160 x 4 pallets = 8640 / 12 per dz = 720 dozen eggs x $5 a dz = $3600. Considering these are brown eggs, they may be selling as free range organic bullshit for like $10 / dz so maybe $7200.
Nothing makes a joke funnier than using math to poke holes in it lol
So it’s six figures if you include the places after the decimal then ;-)
Or if you sell eggs for $140 / dozen.
And to think I was upset about my eggs costing about $3.50 / dozen with treats included. Oh well, the little raptors are fun.