This website contains age-restricted materials including nudity and explicit depictions of sexual activity.
By entering, you affirm that you are at least 18 years of age or the age of majority in the jurisdiction you are accessing the website from and you consent to viewing sexually explicit content.
I’m buying my baking stuff from a b2b shop, and pretty much in bulk
I never count time because it doesn’t make any sense, I have a lot of time, 24h in total a day
In my case home made bread is around the same price with the cheapest bread in my area. And around 3 times cheaper than the bread from the bakeries
I’m also making cheese, so I never need milk and have a ton of whey (no matter how much bread I make, i’m still mostly using the whey for watering the plants)
I don’t know what country you live in, but thousandS of $ is probably a little bit too much
Our oven costs $100, it’s small and electric, but it does it’s things flawlessly
If I would have any land I would even just build one from bricks