This website contains age-restricted materials including nudity and explicit depictions of sexual activity.
By entering, you affirm that you are at least 18 years of age or the age of majority in the jurisdiction you are accessing the website from and you consent to viewing sexually explicit content.
Rice. I can buy an 8kg bag for about $14, which conservatively translates into well over 100 servings. A 12 pack of ramen is around $6.
Where I am, cheap rice and cheap pasta are about the same - something around $1/pound, $2/kg. Ramen is decidedly not cheap at $3-4/pound. Even the ‘fancy’ pasta brands are only $2-2.50/pound.